SMO ZASVOJENI S TEHNOLOGIJO?

V prejšnjem tednu smo učenci predmetne stopnje prisluhnili predavanju o varni uporabi interneta in o zasvojenosti s tehnologijo. Tako smo v sredo, 11. 12. 2015, prišli na vrsto tudi učenci  8-ih razredov.

IMG_0957

Prepričana sem, da danes skoraj nihče ne more zdržati brez tehnologije niti en dan, saj vse preveč časa preživimo ob pametnih telefonih, računalnikih, tablicah in podobnem. Predavanje je vodil prijazen gospod Sašo, ki nam je povedal vse o varnosti na spletu in varni uporabi socialnih omrežij, kot sta npr. Facebook in Twitter. Ogledali smo si videe, v katerih je prikazano, kako lahko prekomerna uporaba tehnologije povzroči slab odnos do staršev in prijateljev, poslabšanje učnega uspeha v šoli itd. Pridno smo poslušali, saj je bila tema zelo zanimiva in aktualna, hkrati pa smo se spraševali, ali morda nismo s to tehnologijo že zasvojeni. No, na to vprašanje si bo moral odgovoriti vsak sam, vsekakor pa si bomo zapomnili, da zaradi prekomerne uporabe tehnologije ne smemo zanemariti šole, prijateljev, druženja z njimi in vsega tistega, kar še radi počnemo.

FOTO: Lea Jokić, 8. a

BESEDILO: Šejla Bešić, 8. a