Na baletni predstavi

Ob koncu meseca oktobra smo v šoli obeležili bližajoča se praznika – dan suverenosti in dan reformacije. Ob tej priložnosti smo si učenci predmetne stopnje pod vodstvom razrednikov in ostalih učiteljev ogledali baletno predstavo.

IMG_1427

V petek, 23. 10. 2015, dan pred pričetkom jesenskih počitnic, smo se po končani 3. uri pouka z avtobusi odpravili do Gledališča Toneta Čufarja. Tam smo si ogledali enourno baletno predstavo Glasbene šole Jesenice, v okviru katere deluje tudi baletna šola. Osrednja tema baletne predstave so bili elementi narave – zemlja, ogenj, zrak in voda.

IMG_1449

Vsak izmed navedenih elementov je povezan s psihičnim in fizičnim delom človeka. In prav to povezanost narave in ljudi so nam v odlični predstavi prikazali baletniki različnih starosti. Uživali smo ob njihovih plesnih korakih in izjemni klasični glasbi.

BESEDILO: ga. Mateja Cuznar Zadnik

FOTO: Maj Benič, 8. a