Česa vas je strah?

Šolska psihologinja, ga. Andreja Jalen, se je z učenci tretjih razredov pogovarjala o strahu. Povprašala jih je, česa jih je strah, s kakšnimi »strahci« se srečujejo v šoli, kako velik je lahko strah, kako se naše telo odzove, kadar nas je strah, zakaj je strah koristen, kako si lahko sami pomagajo in kdo vse jih pomiri.

DSC_0432

Omenjene delavnice so potekale po dve šolski uri v vsakem razredu v tednu od 14. 09. do 18. 9. 2015. Učenci so bili na delavnicah zelo aktivni, predvsem so se veliko pogovarjali, malo pa so tudi risali in se igrali.

DSC_0436

Učenci so povedali, da jih je strah teme, roparjev, strašnih računalniških iger (npr. Five nights by Freddy,s), duhov, ugrabitev, zombijev, strašnih risank in filmov, volkov, bikov, kač, pajkov, morskih psov … Strah pa jih je tudi tega, da bi se izgubili, se skregali s prijatelji ali da bi se kdo iz družine preselil.

Izkazalo se je, da je tema zelo aktualna, saj so imeli učenci veliko povedati, z navdušenjem pa so tudi sodelovali in zastavljali vprašanja.

Besedilo: ga. Andreja Jalen

FOTO: ga. Mateja Cuznar Zadnik