Pikin dnevnik (zapisal Erazem)

Jaz sem Pika. Imam opico Ficka in konja. Preselila sem se v vilo Čira čara. Tam sem spoznala Tomaža in Anico. Postali smo dobri prijatelji.

Danes sem se odločila, da bom pekla piškote. K meni sta prišla tudi Anica in Tomaž. Dogovorili smo se, da bomo raziskovali.

Z Anico in Tomažem smo jedli na terasi, ko smo zagledali dva policista. Prišla sta, ker sta me hotela odpeljati v otroško zavetišče. Ušla sem jima na streho kakor opica. Policista sta za menoj plezala po lestvi. Jaz pa sem hitro skočila nazaj na tla. Policisa sta se odločila, da lahko živim, kakor želim.

Danes grem v šolo, da bom lahko imela novoletne počitnice. Spoznala sem prijazno učiteljico. Najprej smo spoznali matematiko, potem smo se učili črke, nazadnje pa smo risali. Jaz sem narisala mojega konja kar na tleh.

Erazem Tomšič, 2. č